گابریل مارتینلی به عنوان بهترین بازیکن هفته لیگ اروپا انتخاب شد

0
285

مجله ورزشی– گابریل مارتینلی مهاجم برزیلی و ۱۸ ساله آرسنال به عنوان بهترین بازیکن هفته لیگ اروپا انتخاب شد. پس از درخشش در جريان برد ۴-۰ آرسنال مقابل استاندارد ليژ، او با انتخاب كاربران وبسايت يوفا به عنوان بهترين بازيكن هفته دوم ليگ اروپا انتخاب شد. مارتينلى در اين بازى، موفق به ثبت ۲ گل و ۱ پاس گل شد.

گابریل مارتینلی قابلیت بازی در پست‌های هافبک چپ و مهاجم مرکزی را دارد و در نقل‌وانتقال‌های تابستانی اروپا در این فصل راهی تیم آرسنال شد. وی عضو تیم ایتوانو، تیمی در لیگ پائولیستائو بوده که فصل گذشته برای دومین بار قهرمان لیگ منطقه ای سائوپائولو شد. پائولیستائو نام لیگ حرفه ای منطقه ای ایالت سائوپائولوی برزیل متشکل از ۱۶ تیم است. فصل گذشته او در تیم ایتوانو در ۳۴ بازی، ۱۰ گل به ثمر رساند. انتظار نمی رفت مهاجم برزیلی به سرعت در ترکیب تیم بزرگسالان آرسنال قرار بگیرد اما وی اکنون از مهره های مهم خط حمله آرسنال است.

مارتینلی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در باشگاه کورینتیانس بازی کرد و در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ در باشگاه ایتوانو توپ زد.گابریل مارتینلی در ۱۶ سالگی اولین بازی رسمی خود را انجام داد و در ۳۴ بازی خود برای تیم پایه سائوپائولو ۱۰ گل به ثمر رساند. داوید لوییز درباره عملکرد مارتینلی گفته است:


او بازیکنی جوان است و استعداد دارد و همه از او تعریف میکنند و هیجان زده هستند زیرا میدانند که پتانسیل لازم را دارد تا به زودی و در آینده به بازیکنی خارق العاده تبدیل شود

گابریل مارتینلی به عنوان بهترین بازیکن هفته لیگ اروپا انتخاب شد

دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از