فرانسه و استرالیا در نیمه نهایی جام جهانی بسکتبال

0
291

مجله ورزشی– مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام جهانی بسکتبال با برگزاری دو دیدار به پایان رسید و تیم های فرانسه و استرالیا با شکست حریفان خود به نیمه نهایی جام جهانی بسکتبال راه یافتند.

در نخستین دیدار امروز تیم های آمریکا و فرانسه به مصاف هم رفتند که در نهایت فرانسه با پیروزی ۸۹-۷۹ رقیب قدرتمند خود را از پیش رو برداشت.

در آغاز این دیدار شاهد یک دیدار نزدیک بودیم اما از اواخر این نیمه فرانسه با استفاده از خطاهای پرتعداد بازیکنان آمریکا موفق به ایجاد فاصله ۷ امتیازی در پایان نیمه شد. با ادامه این روند در نیمه دوم فرانسه موفق شد اختلاف را دو رقمی کند اما در ادامه با تغییر تاکتیک گرگ پاپوویچ و درخشش داناوان میچل آمریکا به این دیدار برگشت و برتری خود را تا دقایق پایانی بازی نیز حفظ کرد.

در دقایق پایانی فرانسه با عملکرد دفاعی عالی و درخشش رودی گوبرت، ناندو دکولو و ایوان فورنیه موفق به ثبت ران ۱۸-۳ شد تا حریف مدعی خود را حذف کند. رودی گوبرت با ۲۱ امتیاز و ۱۶ ریباند مرد اول میدان بود و ایوان فورنیه و ناندو دکولو هم با ۲۳ و ۱۸ امتیاز نمایش درخشانی از خود نشان دادند. در آن سوی میدان هم داناوان میچل با ۲۹ امتیاز ستاره تیمش بود اما نتوانست از شکست تیمش جلوگیری کند.

این نخستین شکست آمریکا در یک دیدار رسمی پس نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ و شکست برابر یونان بود.

در دیگر دیدار امروز هم استرالیا مقابل جمهوری چک کار دشواری نداشت و با پیروزی ۸۲-۷۰ برابر حریف خود به نیمه نهایی صعود کرد. مشابه دیدارهای گذشته در این دیدار نیز پتی میلز گارد سن آنتونیو اسپرز ستاره اصلی استرالیا بود و با ۲۴ امتیاز و ۶ پاس منجر به گل عامل اصلی پیروزی نماینده اقیانوسیه بود.

مرحله نیمه نهایی این رقابت ها روز جمعه برگزار خواهد شد که ابتدا از ساعت ۱۲:۳۰ استرالیا به مصاف اسپانیا خواهد رفت و در دیدار دوم هم از ساعت ۱۶:۳۰ در یک دیدار جذاب فرانسه و آرژانتین رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت.
بدین ترتیب صعود اسپانیا و فرانسه به عنوان دو تیم برتر اروپا در این تورنمنت، به المپیک ۲۰۲۰ توکیو قطعی شد تا تکلیف ۷ سهمیه مستقیم المپیک از این رقابت ها مشخص شود. پیش از این تیم های ایران، نیجریه، استرالیا، آمریکا و آرژانتین موفق به کسب سهمیه المپیک شده بودند.

دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از