علی چینی: میرآبی برای فوتبال سم بود

0
584
علی چینی

مجله ورزشی– علی چینی مربی سابق ملوان بند انزلی شدیدا از میرآبی مالک سابق این تیم انتقاد کرد. او می‌گوید سه بار پیشنهاد سرمربی‌گری این تیم را رد کرده است زیرا دور زدن رفیق را خط قرمز خود می‌داند.

مصاحبه علی چینی در مورد حضورش در ملوان را می‌خوانید.

به بازیکنان چک سرقتی دادند

علی چینی با اشاره به پیشنهاد هدایت ملوان تصریح کرد:

پس از برکناری لطیفی، سه بار به من پیشنهاد سرمربیگری دادند که نپذیرفتم. میرآبی به من گفت به خاطر اینکه بچه محل هستیم سرمربی تیم شو، اما گفتم دور زدن رفیق خط قرمز من است. پس از اینکه تیرشان به سنگ خورد، سمت سرمربیگری را به منهاجی پیشنهاد کردند و او این مسئولیت را پذیرفت. به بازیکنان هم چک سرقتی دادند. صحبت‌هایی مبنی بر شرط‌بندی مطرح بود که با هیاهوی من و لطیفی، مسئولان به خود آمدند و ملوان را از میرآبی گرفتند.

میرآبی کمر به نابودی ملوان بسته بود

مربی پیشین ملوان بندر انزلی با انتقاد شدید از مالک پیشین این باشگاه خاطرنشان کرد:

او کمر به نابودی ملوان و بازی با احساسات مردم فهیم انزلی بسته بود. فکر می‌کردند می‌توانستند ملوان را به سرنوشت پاس و راه‌آهن دچار کنند، اما مسئولان دست این افراد را خواندند و آنها را برکنار کردند. الان هم به دنبال میرآبی و شریکش مبین درخشانی هستم تا حقم را بگیرم. حد برخی یک میلیارد تومان است و با این مبلغ شرافت خود را می‌فروشند، برخی هم با یک میلیون و ۱۰۵ هزار تومان.

امثال میرآبی برای فوتبال سم بودند که خدا را شکر طرد شدند

علی چینی در پاسخ به این پرسش تسنیم که چرا مطالباتش را از میرآبی پیگیری نمی‌کند، گفت:

وقتی با او تماس می‌گیرم، پاسخم را نمی‌دهد. پدرم می‌گفت یک نخ سیگار، بوی ادکلنی شش میلیون تومانی را خراب می‌کند. امثال میرآبی برای فوتبال سم بودند که خدا را شکر اهالی فوتبال از اتفاقات ملوان خبردار شدند و آنها را طرد کردند. می‌گویند که او پیش‌تر فوتبال بازی می‌کرده، اما در فوتبال هم عددی نبوده است.

مالک باشگاه به سرمربی خط می‌داد که چه بازیکنی را وارد بازی کند
علی چینی با اشاره به مشکلات مالی باشگاه ملوان عنوان کرد:

وقتی کسی به عنوان سرمایه‌گذار وارد باشگاهی می‌شود، باید پول داشته باشد که میرآبی نداشت. او چند بازیکن را وارد تیم کرد که قاطعانه آنها را رد کردیم. بازیکنان باکیفیت لیگ یکی را جذب کردیم که بسیاری از آنها به خاطر بدقولی میرآبی از تیم جدا شدند، اما منهاجی زیر بار اقدامات آقایان رفت. مالک باشگاه در بازی با فجر سپاسی به سرمربی تیم خط می‌داد که چه کسی را وارد بازی کند.

ما را به یک پلاژ مسافرتی بردند

علی چینی مربی پیشین ملوان بندر انزلی با بیان اینکه غیبت او و لطیفی در ملوان و افشاگری‌های این دو نفر به باشگاه کمک کرد، خاطرنشان کرد:

همین پاکی ما باعث شده که الان مستأجر باشیم و اگر قرار بود ناپاک باشیم، بهترین جای تهران خانه داشتیم. وقتی در تهران با ما قرارداد بستند، گفتند که در انزلی خانه دارند، اما زمانی که وارد این شهر شدیم، ما را به یک پلاژ مسافرتی که مسافرانی از همه جای ایران در آن ساکن بودند، منتقل کردند.

ملوان بیش از افراد به پول نیاز دارد
وی اظهار داشت:

آن‌ها می‌دانند چه بازیکنانی در حد تیم نیستند. ما زینال خیری را جذب کردیم که برای ۲۵ میلیون تومان به سپیدرود رفت! بازیکنانی مانند سهیل رحمانی و مسعود حق‌جو را هم جذب کردیم که پولی نگرفتند و رفتند. ملوان، عشق و زندگی مردم انزلی است و امیدوارم به روزهای اوج خود بازگردد. امیدوارم سرمایه‌گذاری حقیقی برای ملوان پیدا شود و تیم را نجات دهد. ملوان بیش از اینکه به اشخاص نیازمند باشد، به پول نیاز دارد تا کارش را در آسایش پیش ببرد.

دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از