رسمی: استفانو پیولی با قراردادی ۲ ساله برای سرمربی‌گری میلان انتخاب شد

0
439

مجله ورزشی– به گزارش وب سایت میلان، پیولی با قراردادی ۲ ساله هدایت این تیم را بر عهده گرفته است. سرانجام میلان تصمیم گرفت مربی جدیدی به خدمت گیرد و استفانو پیولی را به عنوان جانشین مارکو جامپائولو برگزید. میلان، سیزدهمین باشگاه پیولی به عنوان سرمربی است و پیولی، نهمین مربی میلان طی ۵ سال اخیر محسوب می شود. پیش از انتصاب استفانو پیولی، نام های زیادی از جمله آرسن ونگر، مکس آلگری و البته لوچانو اسپالتی برای هدایت میلان مطرح شده بود.

استفانو پیولی در اکتبر سال ۱۹۶۵ در پارما متولد شد و در سال ۱۹۹۹ فعالیت مربیگری خود آغاز کرد. پیولی که در دهه ۸۰ و ۹۰، به عنوان دفاع وسط در تیم هایی مثل یوونتوس، فیورنتینا و پارما بازی کرد، ۲۰ سال است که به مربیگری رو آورده است. اولین تجربه مربیگری وی در سری آ در سال ۲۰۰۶ در پارما بود. وی سپس هدایت تیم هایی چون ورونا، پالرمو، بولونیا، لاتزیو، اینتر و در نهایت فیورنتینا در سال ۲۰۱۷ را بر عهده داشت.

بخشی از صحبت های پیولی در مراسم معارفه:

بسیار مشتاق هستم. میلان در بین معتبرترین باشگاه های دنیا، باشگاه بزرگی است. با تعصب و اعتقاد کارهای خوبی خواهیم کرد، چرا که یک گروه عالی با کیفیت بالا و یک تیم مدیریتی که من را باور کرده است.

به نظر هواداران احترام می گذارم و آنها حق هر گونه انتقادی را دارد. این موضوع برای من یک انگیزه مضاعف است. ما نیاز داریم تا بر روی زمین و سطح روانی کار کنیم؛ مواردی که طی ۱۰ روز آینده مهم هستند.

جامپائولو مربی بزرگی است اما با ایده های متفاوت از من. من باید توانایی انتقال ایده هام به بازیکن را داشته باشم.

استفانو پیولی هفتمین سرمربی است که سابقه‌ی کار در میلان و اینتر را دارد. جوزپه بیگونیو، لوئیجی رادیتسه، ایلاریو کاستانیر، جووانی تراپاتونی، آلبرتو زاکرونی و لئوناردو دیگر مربیانی بودند که در هر دو تیم مربیگری کرده اند، که از افراد فوق فقط جیووانی تراپاتونی در اینتر و آلبرتو زاکرونی در میلان کارنامه قابل دفاعی دارند و لئوناردو تنها خارجی است که در هر دو تیم مربیگری کرده است. میلان در حال حاضر و در پایان هفته هفتم لیگ فوتبال باشگاه‌های ایتالیا با ۹ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول رده‌بندی جای دارد.
منبع: کوریره دلو اسپورت

دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از