رسمی؛ کلودیو مارکیزیو از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

0
204

مجله ورزشی– کلودیو مارکیزیو هافبک ۳۳ ساله و سابق یوونتوس و تیم ملی ایتالیا روز پنجشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی که در ورزشگاه آلیانز تورین برگزار شد، خداحافظی خود از دنیای فوتبال را اعلام کرد.

مارکیزیو امروز یک کنفرانس خبری در ورزشگاه اختصاصی یوونتوس برگزار کرده و پیش از این کنفرانس با انتشار توییتی اعلام کرد که تصمیم گرفته از فوتبال بازنشسته شود. او در سخنانی در این کنفرانس گفت:

احتمالا حدس زده اید که برای چه از شما خواسته ام به این جا بیایید. تصمیم به بازنشستگی گرفته ام. تصمیمی منطقی و در عین حال سخت بود. بهتر بود که این تصمیم را در مکانی مناسب اعلام کنم، مکانی که جایگاه خاصی برای من دارد.

مارکیزیو پیامی را هم در توئیتر خود منتشر کرد:

من به کودکی که همیشه رویای تبدیل شدن به فوتبالیست داشت قول داده بودم که تا زمانی که توان دارم فوتبال بازی کنم. چون دیگر توانی ندارم تصمیم به پایان دادن به فوتبال خود گرفته ام. پس بابت رویایت ممنونم! بابت قدرت، موفقیت و نشاطی که به من بخشیدی!

پس از فسخ قرارداد با زنیت، کلودیو مارکیزیو بازیکن آزاد شد. مارکیزیو پیشنهاد همکاری با رنجرز را رد کرد. هافبک سابق یوونتوس تمایلی به بازی کردن در اسکاتلند نداشت و منتظر ارائه پیشنهادات بهتر بود اما در نهایت تصمیم به بازنشستگی گرفت.

مارکیزیو که از ۷ سالگی در تیم های پایه یوونتوس حضور داشته اولین بار در آگوست ۲۰۰۶ و در دیداری در کوپا ایتالیا برای یووه به میدان رفت. او در فصل ۰۸-۲۰۰۷ به شکل قرضی به امپولی پیوست و بعد از آن با بازگشت به یووه تا سال ۲۰۱۸ برای این تیم به میدان رفت. او در ۳۸۹ بازی برای یووه ۳۷ گل زد و به همراه این تیم ۷ بار قهرمان سری آ و ۴ بار هم قهرمان کوپا ایتالیا شد.

دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از