جام جهانی بسکتبال؛ صعود آرژانتین و اسپانیا به نیمه نهایی در روز حذف شانس اول رقابت ها

0
148

مجله ورزشی– در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ عصر امروز دو دیدار برگزار شد که تیم های آرژانتین و اسپانیا با شکست حریفان خود به جمع چهار تیم برتر راه یافتند.

در نخستین بازی امروز دو تیم آرژانتین و صربستان در دونگوان به مصاف هم رفتند که در نهایت آرژانتین با پیروزی ۹۷-۸۷ برابر حریف به جمع چهار تیم برتر راه یافت. در این دیدار بازی پیرامونی فوق‌العاده آلبی سلسته و پرتاب های متعدد سه امتیازی این تیم باعث برتری آنها بر صربستان در اکثر دقایق بازی شد.

فاکوندو کامپاتزو پوینت گارد آرژانتین و عضو باشگاه رئال مادرید با ۱۸ امتیاز و ۱۲ پاس منجر به گل نمایش درخشانی از خود نشان داد و بهترین بازیکن تیمش بود. لوییز اسکولا سنتر کهنه کار آرژانتین هم با ۲۰ امتیاز نقش به سزایی در پیروزی تیمش داشت. با این نتیجه صربستان که پیش از شروع جام شانس نخست قهرمانی به حساب می آمد، نتوانست به جمع ۴ تیم برتر صعود کند.

در دیگر دیدار امروز که در شانگهای برگزار شد، اسپانیا با برتری ۹۰-۷۸ برابر لهستان پس از ۱۲ سال موفق شد به نیمه نهایی صعود کند. ریکی روبیو پوینت گارد سابق یوتا جز و فعلی فینیکس سانز با ۱۹ امتیاز، ۹ ریباند و ۶ پاس منجر به گل بهترین بازیکن این دیدار بود. ماتادورها که بعد از قهرمانی سال ۲۰۰۶ نتوانسته بودند از این مرحله عبور کنند، در صورت پیروزی یکی از دو تیم آمریکا یا استرالیا در بازی های فردا سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب خواهد کرد.

دو دیدار باقیمانده این مرحله فردا برگزار خواهد شد که ابتدا آمریکا و فرانسه از ساعت ۱۵:۳۰ به مصاف هم خواهند رفت و در ادامه از ساعت ۱۷:۳۰ استرالیا به مصاف چک خواهد رفت.

دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از