جام جهانی بسکتبال؛ صعود آرژانتین و اسپانیا به دیدار پایانی

0
303

مجله ورزشی– مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۹ بسکتبال امروز برگزار شد و دو تیم آرژانتین و اسپانیا با شکست حریفان خود راهی فینال مسابقات شدند.
در نخستین دیدار امروز تیم های بدون شکست اسپانیا و استرالیا به مصاف هم رفتند که در پایان یک جدال نفس گیر اسپانیا موفق شد در پایان وقت اضافه دوم با نتیجه ۹۳-۸۵ استرالیا رو شکست دهد تا برای دومین بار فینالیست جام جهانی شود.
این دیدار تا دقایق پایانی با برتری استرالیا در اکثر دقایق بازی دنبال می شد و درخشش پتی میلز استرالیا را در آستانه فینال قرار داده بود اما در دقایق پایانی بازی درخشش ریکی روبیو و مارک گسول کار را به تساوی کشاند تا سرنوشت این دیدار به وقت اضافه بکشد. پس تساوی دو تیم در وقت اضافی اول این اسپانیا بود که در وقت اضافی دوم با دو پرتاب سه امتیازی متوالی سرخیو یول برتری خود را به حریف دیکته کرد تا اولین فینالیست رقابت ها باشند. مارک گسول با ۳۳ امتیاز و ۶ ریباند و ریکی روبیو با ۱۹ امتیاز و ۱۲ پاس منجر به گل ستاره های اسپانیا در این دیدار بودند. در آن سوی میدان هم ۳۲ امتیاز پتی میلز برای فینالیست شدن کانگورو ها کافی نبود.
در دیگر دیدار این مرحله آرژانتین در یک دیدار برتر با نتیجه ۸۰-۶۶ از سد فرانسه گذشت تا برای دومین بار بعد از سال ۲۰۰۲ به فینال صعود کند. عملکرد عالی بازیکنان آرژانتین در بخش دفاعی و البته روز ضعیف فرانسوی ها در شوتزنی و پرتاب پنالتی باعث شد تا آلبی سلسته کار سختی در این دیدار نداشته باشد. لوییز اسکولا فوروارد ۳۹ ساله آرژانتینی ها با ۲۸ امتیاز و ۱۳ ریباند ستاره این میدان بود.
بدین ترتیب روز یکشنبه از ساعت ۱۶:۳۰ دو تیم آرژانتین و اسپانیا برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف هم خواهند رفت. قبل از این دیدار نیز مسابقه رده بندی بین تیم های فرانسه و استرالیا برگزار خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از