بهمن عسگری: فقط مدال طلا را می‌خواهم

0
30
بهمن عسگری

مجله ورزشی– بهمن عسگری می‌گوید همه از من انتظار بالایی دارند و خودم هم از کسب مدال برنز راضی نیستم و فقط مدال طلا را می‌خواهم. قهرمان کاراته جهان می‌گوید خودم مقصرم و باید بهتر شوم.

او در مورد عملکردش در شانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا اظهار داشت:

با توجه به موفقیت سال‌های اخیرم، همه از بهمن عسگری توقع و انتظار خیلی بیشتری دارند. خودم نیز با توجه به  توانایی‌هایم انتظار کسب مدالی بهتر از برنز داشتم. شرایط خوبی داشتم، اما یک مقدار داوری در دیدار با نیشیمورا ژاپنی اذیتم کرد. با این حال باز هم مقصر خودم هستم و باید به دنبال نقاط ضعف‌ خود باشم تا بهتر و بهتر شوم.

بهمن عسگری ادامه داد:

از نظر نتیجه، از عملکرد خودم در کشور ازبکستان راضی نیستم و انتظارم مدال طلا بود. درست است که قرعه سختی داشتم و تمام خوب‌های دنیا در جدول من بودند، اما در حال حاضر من نفر اول رنکینگ هستم و از خودم انتظار بیشتری داشتم.

قهرمان کاراته جهان در سال  ۲۰۱۸ خاطرنشان کرد:

با وجود عدم رضایت از نتیجه‌، اما از نظر امتیازی موفق به کسب ۶۰۰ امتیاز شدم و همچنان صدرنشین رنکینگ خواهم ماند. تمام تمرکز خود را بعد از این مسابقات جمع خواهم کرد تا مدال‌هایم ادامه‌دار باشد و با کسب امتیاز در مسابقات مختلف سهمیه المپیک را کسب کنم. کاراته علاقمند و مخاطب بسیار زیادی دارد و از زمانی که این رشته المپیکی شده است مخاطبان این ورزش هم افزایش پیدا کرده است. از پیگیری نتایج من و سایر ملی‌پوشان توسط مردم، انرژی مثبت می‌گیرم و  تلاش می‌کنم در میادین بعدی باعث خوشحالی آنها شوند.

بهمن عسگری در گفت و گو با تسنیم در پاسخ به این سوال که با توجه به توقعات بالای علاقمندان کاراته، انتقادات او را اذیت نمی‌کند، گفت:

همیشه سعی کردم حتی از انتقادات انرژی مثبت بگیرم. به علاقمندان کاراته حق می‌دهم که توقع بالایی از من داشته باشند. اینکه در رنکینگ نخست المپیک قرار دارم یعنی چیزی در چنته داشتم. در ازبکستان حتما اشتباهاتی داشتم و باید اشتباه خود را پیدا و درصدد رفع آن باشم.

قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی گفت:

من همیشه به مردم حق می‌دهم که توقع داشته باشند بهترین نتیجه را بگیرم. این موضوع باعث می‌شود تمرکز بیشتری داشته باشم و قدم‌هایم را بهتر بردارم تا موفق باشم. اگر عملکردم برای کسی مهم نبود از مدال برنز نیز ناراحت نمی‌شدم، اما اینکه مردم عنوان می‌کنند که آنها را به کسب مدال طلا عادت داده‌ام باعث خوشحالی است و سبب  می‌شود متوجه باشم که برای آنها مهم هستم.

دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از