برنامه کامل نخستین روز رقابت های جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹

0
218

مجله ورزشی– هجدهمین دوره رقابت های جام جهانی بسکتبال از فردا ۹ شهریور در چین آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت ها در ۸ گروه ۴ تیمی رقابت های خود را برگزار خواهند کرد. برنامه کامل نخستین روز رقابت های جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ منتشر شده است. در پایان دو تیم برتر هر گروه به دور دوم گروهی صعود خواهند کرد و تیم های سوم و چهارم نیز برای کسب رتبه های هفدهم تا سی و دوم رقابت خواهند کرد.

برای نخستین بار این مسابقات حکم انتخابی المپیک را نیز خواهد داشت و تکلیف ۷ تیم از ۱۱ تیم حاضر در المپیک ۲۰۲۰(به علاوه ژاپن میزبان) در این رقابت ها مشخص خواهد شد. بدین ترتیب دو تیم برتر قاره های اروپا و آمریکا و همچنین تیم برتر قاره های آسیا، اقیانوسیه و آفریقا جواز حضور در المپیک تابستانی ۲۰۲۰ را کسب خواهند کرد.

تیم ملی بسکتبال ایران نیز که سومین حضور خود در این رقابت ها را تجربه می‌کند، در گروه C این رقابت ها با تیم های اسپانیا، پورتوریکو و تونس به رقابت خواهد پرداخت. ایران در دو حضور قبلی خود در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ به ترتیب در رده های نوزدهم و بیستم قرار گرفته است.
فردا و در اولین روز این رقابت‌ها تیم های حاضر در گروه های A تا D در اولین دیدار خود به میدان خواهند رفت.

برنامه کامل نخستین روز این مسابقات بدین شکل است(زمان بازی ها به وقت ایران است):

گروه A
لهستان – ونزوئلا ۱۲:۳۰
چین – ساحل عاج ۱۶:۳۰

گروه B
روسیه – نیجریه ۱۳:۰۰
آرژانتین – کره جنوبی ۱۷:۰۰

گروه C
ایران – پورتوریکو ۱۳:۰۰
اسپانیا – تونس ۱۷:۰۰

گروه D
آنگولا – صربستان ۱۲:۰۰
فیلیپین – ایتالیا ۱۶:۰۰

این رقابت ها تا ۲۴ شهریور ادامه خواهد داشت. بر طبق آخرین پاور رنکینگ اعلام شده توسط فیبا سه تیم صربستان، آمریکا و استرالیا بخت های اول تا سوم قهرمانی در این دوره هستند.

دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از