آشنایی با موزه افتخارات باشگاه رئال مادرید

0
60

مجله ورزشی– مادرید که پایتخت و به نوعی مهمترین شهر اسپانیاست، یک نمونه کامل برای هر گردشگری با هر سلیقه ای است. شب های پر جنب و جوش، بازی های فوتبال باشگاهی اسپانیا، رستوران های بی نظیر با غذاهای اسپانیایی، موزه های هنری، آب و هوای معتدل و… همگی از مهمترین علت هایی هستند که یک گردشگر می تواند برای سفر به مادرید داشته باشد.

باشگاه رئال مادرید اسپانیا یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های اسپانیا و اروپاست و طرفداران بسیاری در سطح جهان دارد. موزه باشگاه رئال مادرید یکی از دیدنی های اسپانیا است که به توریست هایی که قصد سفر به پایتخت اسپانیا را دارند، پیشنهاد می‌شود هنگام سفر به شهر مادرید بازدید از آن را از دست ندهید.

آشنایی با موزه افتخارات باشگاه رئال مادرید

این موزه در ساختمان استادیوم بزرگ سانتیاگو برنابئو که استادیوم اختصاصی تیم باشگاه رئال مادرید است، قرار دارد. با گشت و گذار در موزه رئال مادرید تاریخ مکتوب تیم رئال مادرید را می‌توانید ببینید. دیواری پوشیده از عکس‌ها و تصاویر مختلف در این موزه وجود دارد که لحظه‌های ماندگار و به یاد ماندنی تاریخ باشگاه را ثبت کرده است.

در موزه رئال مادرید جام‌های متعددی را که تیم رئال مادرید برنده شده است، می‌بینید. در کنار هر بخش آن تاریخچه و اطلاعات مربوطه را مشاهده خواهید کرد. موزه رئال مادرید به شما فرصتی می‌دهد که با تیم رئال مادرید به عقب برگردید و از اولین پیروزی‌های تیم مورد علاقه‌تان مطلع شوید.

آشنایی با موزه افتخارات باشگاه رئال مادرید

در ابتدای ورود به موزه جام‌هایی که توسط تیم بسکتبال رئال مادرید کسب شده است را می‌بینید و پس از آن به بخش جام‌های تیم فوتبال رئال مادرید وارد می‌شود. جام‌ها در محفظه‌های شیشه‌ای نگهداری می‌شوند و حاصل مسابقات بین‌المللی، لیگ اسپانیا، مسابقات جام یوفا (UEFA) و غیره‌اند. اتاق‌های ویژه، پیراهن‌ها، کفش‌ها از سایر بخش‌های دیدنی موزه رئال مادرید است.

آشنایی با موزه افتخارات باشگاه رئال مادرید

اسم اتاقی که در موزه برنابئو، جام‌های اروپایی رو نگهداری می‌کنند، Reyes de Europa یا پادشاهان اروپا است. اتاق کاملا آکوستیکه است و هیچ صدایی از بیرون به داخل نمی‌آید. سقف، در، کف و دیوار های این اتاق کاملا مشکی و براق هست و هیچ نوری ندارد؛ تنها منبع نور اتاق سکوهای جام‌های اروپایی و بازتاب نور در آنهاست. کانفتی (همون کاغذ‌های طلایی ریز) دائما در ویترین می‌چرخد و جلوه‌های صوتی و تصویری فوق‌العاده در این اتاق وجود دارد؛ کسی که در موزه برنابئو، به این اتاق برود، حتی اگر نداند فوتبال چیست هم عظمت و شکوه رئال مادرید را درک می‌کند. اهمیت این اتاق آنقدر زیاد است که سمت دیگر ویترین اتاق هیات مدیره‌ است و در مواقع نیاز ویترین را از یک طرف می‌بندند و از طرف دیگر باز می‌کنند تا جو این جام‌ها هر کسی که به باشگاه می‌آید را تحت تاثیر قرار دهد.

آشنایی با موزه افتخارات باشگاه رئال مادرید

موزه افتخارات سفیدپوشان، سومین موزه پر بازدید شهر مادرید به حساب می‌آید. موزه برنابئو در سال ۲۰۱۵ بیش از یک میلیون بیننده داشته و پشت سر موزه هایی نظیر ملکه سوفیا، ال پراده و گوگنهایم قرار گرفته است. این موزه ششمین موزه پر بیننده اسپانیا محسوب می‌شود.

آشنایی با موزه افتخارات باشگاه رئال مادرید

 

سفری به موزه افتخارات رئال مادرید و ورزشگاه سانتیاگو برنابئو


دیدگاه بگذارید

برای نظر دادن لطفا وارد شوید
  اشتراک  
به من اطلاع بده از